História značiek – Tudor

Značky

Tudor je švajčiarsky výrobca kvalitných náramkových hodiniek so sídlom v Ženeve. Názov Tudor bol zaregistrovaný pre Hansa Wildorfa už v roku 1926 a prvé Tudor hodinky, ktoré sa vyznačovali ciferníkom v tvare obdĺžnika, sa začali objavovať v roku 1932. Tieto ranné hodinky obsahovali výrazné logo „dlhé T“ a bol pre nich typický štýl art deco.

V roku 1946 sa Hans Wilsdorf, vizionár a zakladateľ spoločnosti Rolex Watch Company, rozhodol založiť spoločnosť „Montres TUDOR S.A.“, ktorá ponúka presnosť, trvanlivosť a spoľahlivosť hodiniek Rolex, ale za dostupnejšie ceny. Toto veľkolepé rozhodnutie znamenalo vznik značky Tudor, unikátnej a pozoruhodnej zbierky hodiniek založenej na technickej zdatnosti, zmysle pre štýl a dobrodružnom a priekopníckom dedičstve. Logom pre tieto hodinky sa stala tudorská ruža, znak starodávnej anglickej dynastie, vnútri štítu. V šesťdesiatych rokoch bola ruža nahradená dnešnou podobou znaku – štítom.

Koncom 40. a 50. rokov 20. storočia sa Tudor stal jedným z najznámejších švajčiarskych svetových hodinárov. Jeho prvé modely, Oyster a Oyster Prince, kumulovali štýl Rolexu a vysokú kvalitu za maloobchodnú cenu, ktorá prilákala široké publikum zákazníkov. Hoci niektorí si môžu myslieť, že značka je malým bratom Rolex, Tudor má svoju históriu používania vo vojenskom a športovom kontexte. V priebehu 20. storočia vydala Francúzska námorná loď Tudor hodinky – konkrétne model 7922 Tudor Submariner – členom svojej posádky. Francúzske vojenské námorníctvo dokonca pomáhalo pri testovaní a vývoji vodotesnosti hodiniek. Iné vojenské organizácie, ako napríklad jamajské obranné sily, kanadské námorníctvo a námorníctvo Spojených štátov, si vybrali model Tudor Submariner ako svojho reprezentanta, a to najmä z dôvodu vynikajúcej odolnosti a kvality.

Vo všeobecnosti je Tudor známy svojím experimentálnym dizajnom. Experimentovali s unikátnymi integrovanými puzdrami alebo farebnými číselníkmi. Naopak Rolex sa vyznačuje svojim mimoriadne konzervatívnym dizajnom. Na stránke najlepsiehodinky.sk Vám budeme pravidelne prinášať históriu značiek, ktoré sú dostupné na európskom trhu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *