Tag Heuer je jednou z popredných svetových značiek luxusných hodiniek, ktoré ponúkajú silnú históriu inovácií, hlboké spojenie so športovým časovaním, automobilovým pretekaním a sériou prevratného vývoja v oblasti ultra rýchlych mechanických chronografov.

Spoločnosť Heuer Watch bola založená v roku 1860 Edouardom Heuerom. Jeho prvé hodinárske dielne sa nachádzali v meste St-Imier vo švajčiarskom regióne Jura. Spoločnosť si čoskoro vybudovala povesť kvalitného spracovania a presného časovania. To, spolu so sériou technických inovácií z roku 1880, viedlo spoločnosť k tomu, aby sa stala špecialistom v oblasti časovania športových podujatí. Počas dvadsiatych rokov 20. storočia boli hodinky Heuer použité na olympijských hrách v Antverpách, Paríži a Amsterdame. V roku 1933 značka spustila „Autavia“, prvé palubné stopky pre pretekárske autá. Spriaznenosť s presným časovaním v športe a zvlášť pri automobilových pretekoch pokračuje dodnes.

Heuer boli prvými švajčiarskymi hodinkami vo vesmíre. V máji 1961 prezident John F. Kennedy oznámil svoj cieľ – pristátie človeka na Mesiaci do konca desaťročia. Prvým krokom k tomuto cieľu bolo vyslať človeka na obežnú dráhu. Tým človekom bol John Glenn, ktorý obehol Zem trikrát s náramkovými hodinkami Heuer 2915A na zápästí, ktoré boli pripevnené na jeho skafandri. Hodinky slúžili ako zálohová  časomiera na misiách do vesmíru. Dnes sú hodinky vystavené v Národnom leteckom a vesmírnom múzeu vo Washingtone, D.C.

Najznámejšie modely značky Tag Heuer sú spojené s automobilovými pretekami a jedným z najznámejších je model „Carrera“. Jack Heuer navrhol meno krátko potom, čo prevzal kontrolu nad spoločnosťou od svojho strýka. Názov pochádza z „Carrera Panamericana“, nebezpečného preteku na verejných cestách v Mexiku od roku 1950 do roku 1954. Jack Heuer chcel vytvoriť hodinky pre vodičov pretekárov a museli byť dokonale čitateľné a dostatočne odolné, aby vydržali vibrácie počas pretekov. Výsledkom boli hodinky, ktoré dosiahli kultový status. Tejto značke sa na portáli najlepsiehodinky.sk budeme venovať aj podrobnejšie.