Hodinky Corum majú dosť zaujímavú históriu. V roku 1924 otvoril Gaston Ries hodinovú dielňu vo švajčiarskom meste La Chaux-de-Fonds. V roku 1955 sa k nemu pripojil jeho synovec René Bannwart. Spoločne premenili dielňu na hodinársku  spoločnosť so svojou vlastnou značkou: Corum. Základnými kameňmi jej úspechu bola od prvopočiatku filozofia založená na kvalite, kreatívnosti a inovácii. Na trhu luxusných hodiniek sa značka zviditeľnila predovšetkým vďaka špeciálnym technickým funkciám a dizajnu.

Slovo „kvórum“, ktoré označuje minimálny počet osôb potrebných na schválenie rozhodnutia, fascinovalo oboch zakladateľov. Zjednodušili tak jeho pravopis na slovo Corum a rozhodli sa, že kľúč, ktorý bude smerovať do neba sa stane logom značky. Kľúč mal predstavovať symbol tajomstiev čakajúcich na odomknutie, a pripomienku vynaliezavosti a vytrvalosti, ktorú musí mať hodinár pri výrobe hodiniek. Zakladatelia spoločnosti Corum boli odhodlaní priviesť novozaloženú značku na čelo švajčiarskeho hodinárskeho priemyslu. Od polovice 50. rokov 20. storočia hodinky spoločnosti Corum vynikali svojimi inovatívnymi návrhmi a originálnymi mechanizmami s modelmi ako „Čínsky klobúk“ (1958), hodinkami „Coin“ (1964) a „Romulus“ (1966). Ostatné modely sa vracali znova a znova, ako napríklad „Admirálov pohár“, vytvorený v roku 1960, alebo „Zlatý most“. Značka Corum vyprodukovala množstvo hodiniek, pri ktorých dizajne využívala netradičný materiál. Napríklad použili pávie perie, drahé kamene alebo mramorom.

Číselník hodiniek „Coin“ bol inšpirovaný skutočnou zlatou mincou „dvojitého orla“ s hodnotou 20 dolárov. Môžeme s istotou povedať, že práve tieto hodinky patria medzi najprestížnejšie zberateľské skvosty, pričom história kolekcií „Heritage Coin Watch“ siaha až do roku 1964. Tento symbol priekopníckeho ducha a slobodného podnikania nosili viacerí americkí prezidenti od Johnsona, Nixona, Cartera, Regana, Busha a Clintona, ale aj ďalšie významné osobnosti vrátane laureátov Nobelovej ceny.