Hodinky Omega sú nasledujúcou značkou, ktorú si predstavíme.

Spoločnosť Omega bola založená v roku 1848 vo švajčiarskom meste La Chaux-de-Fonds, keď sa 23-ročný Louis Brandt rozhodol otvoriť malú hodinársku firmu, v ktorej by sa jednotlivé komponenty hodiniek montovali do hotových výrobkov. Z tohto malého podniku tak napokon vyrástol veľký výrobca. Omega, ako posledné písmeno gréckej abecedy, malo predstavovať posledný krok v dokonalosti.

Na základe iniciatívy prezidenta Omegy, spoločnosť začala od roku 1930 spolupracovať so spoločnosťou S.S.I.H. (Société Suisse pour l’Industrie Horlogère). Neskôr sa z tejto spolupráce vyvinula skupina Swatch. Dnes je Omega vlajkovou loďou tejto prestížnej spoločnosti a od roku 1932 je aj oficiálnym partnerom olympijských hier. V roku 1969 hodinky spoločnosti Omega sprevádzali Neila Armstronga a Buzza Aldrina pri pristáti na mesiaci. Hodinky  „Speedmaster“ alebo aj takzvané „Moonwatch“ (mesačné hodinky) sú stále považované za jedny z najvýznamnejších hodiniek v histórii.

Spoločnosť Omega udržiava úzke väzby aj so svetom športu mimo olympijských hier:  je tiež partnerom renomovaných plaveckých súťaží a môže sa pýšiť tým, že ich hodinky nosia úspešný plavci ako Michael Phelbs. Spoločnosť Omega je tiež aktívna v oblasti golfu a potápania.

James Bond je najznámejší tajný agent na svete a svojím štýlom ovplyvnil niekoľko generácií. Agent 007 nosí hodinky Omega na zápästí od roku 1995, kedy uzrel svetlo sveta v poradí 17. film o Bondovi – „Zlaté oko“. Hodinky majú vynikajúcu odolnosť voči nárazom, a preto dokážu vydržať nebezpečné misie, ktorým sa vystavuje James Bond. Omega oslavuje svoje dlhotrvajúce spojenectvo so svetom Jamesa Bonda prostredníctvom špeciálnych edícií.

Hodinky Omega sa vďaka svojmu športovému a elegantnému výzoru tešia dôvere mnohých významných jednotlivcov. Elvis Presley, Michail Gorbačov, John F. Kennedy, Reinhold Messner a Michael Schumacher – tieto pôsobivé mená predstavujú malý výber slávnej klientely značky.