Hodinky Patek Philippe je modla hodinárskeho sveta. Hodinky tejto značky sú verejnosťou aj odborníkmi považované za symbol spoločenského štatútu, dôležitosti a zodpovedajúce finančnej situácie. Za ikonou Patek Philippe nestojí marketing, ale predovšetkým inovácie. Pod tradičným usadlým dizajnom puzdra, rúčok a číselníka sa skrýva absolútne najvyspelejšia hodinková technika mechanických strojčekov. Hoci značka Patek Philippe sídli vo Švajčiarsku, korene tejto značky sú prekvapivo poľské.

Značka Patek Philippe navrhla neuveriteľne krásne hodinky a je známa po celom svete pre dokonalé remeselné spracovanie a kvalitu hodiniek. Spoločnosť začala svoju pôsobnosť v roku 1839 pod vedením Antonia Pateka a Francoisa Czapeka pod názvom Patek, Czapek & Co. Vreckové hodinky boli prvým produktom, ktoré tím navrhol a predával. Francois Czapek opustil spoločnosť v roku 1845 a krátko potom, čo Antoni Patek stretol nového partnera, Jeana Adriena Philippeho spoločnosť zmenila svoj názov na spoločnosť Patek Philippe & Co. a sídlila v Ženeve.

Po smrti Antoineho de Pateka v roku 1877 a Jean Adriena Philippeho v roku 1894 zostalo po týchto velikánoch v hodinárskom svete unikátne dedičstvo. Koncom 19. storočia tento ženevský výrobca získal celosvetovú slávu a bol považovaný za jeden z najdôležitejších hodinárskych domov na svete. V roku 1932 sa však spoločnosť stala obeťou dôsledkov Veľkej hospodárskej krízy a značka Patek Philippe bola nútená hľadať nového kupujúceho pre väčšinu akcií spoločnosti. Spoločnosť našťastie mala bližšie obchodné vzťahy s bratmi Sternovými, ktorí vlastnili známu dielňu. Pod menom Patek Philippe SA získali bratia Sternoví spoločnosť Patek Philippe, a tak bola exkluzívna výroba hodiniek odovzdaná ich rodine.

Tradičná spoločnosť je naďalej vedená rodinou Stern a je posledným rodinným nezávislým výrobcom hodiniek v Ženeve. V súčasnej dobe je podnikateľom Thierry Stern, ktorý plánuje pokračovať vo vízii zakladateľov spoločnosti.