Maurice Lacroix je relatívne mladým pojmom, pokiaľ ide o švajčiarske hodinárske značky. Bola založená v roku 1975. Avšak meno Maurice Lacroix si veľmi rýchlo vytvoril miesto na vrchole švajčiarskeho luxusného hodinárskeho trhu, pretože vyvíja inovatívny štýl, ktorý kombinuje tradičné  a presné remeselné spracovanie s najnovšími technológiami a kreatívnymi ideálmi.

Značka Maurice Lacroix bola uvedená do života ako súčasť oveľa staršej spoločnosti „Desco von Schulthess“ založenej v roku 1889 so sídlom v Zürichu. Korene spoločnosti Desco pôvodne siahajú do obchodu s hodvábom, ale od roku 1946 sa spoločnosť rozrástla a získala zastúpenie aj na trhu luxusných hodiniek v podobe značiek ako Heuer a Jaeger-LeCoultre. Na začiatku šesťdesiatych rokov minulého storočia zakúpila materská spoločnosť spoločnosti Maurice Lacroix podnikateľskú činnosť na montáž hodiniek vo švajčiarskom meste Saignelegier. V priebehu stáročí si Švajčiarsko získalo jedinečnú reputáciu vďaka inovatívnemu duchu a perfekcionizmu svojich hodinárov. Rovnako aj Maurice Lacroix sa zaväzuje dodržiavať túto tradíciu a vysokú úroveň hodinárskeho remeselného spracovania. Viac ako 40 rokov boli hodinky Maurice Lacroix vyrábané vo vlastných technických dielňach v Saignelegier. Práve v tomto mestečku v pohorí Jura sa všetky faktory, ktoré sú rozhodujúce pre úspešnú výrobu vynikajúcich hodiniek zbiehajú: know-how v oblasti hodinárstva, zručnosť v remeslách, technologické schopnosti a v neposlednom rade výrazný zmysel pre kvalitu. V roku 2006 začala značka novú etapu svojej histórie výrobou prvého vlastného strojčeka.

Jedna z charakteristík značky, na ktorú je Maurice Lacroix najviac hrdý, a ktorá pochopiteľne vplýva na mladú generáciu zákazníkov, je zlúčenie starého s novým. Tradičné remeselné spracovanie, starodávne dizajnérske hodnoty a klasické proporcie sú kombinované so súčasnou estetikou a modernými technológiami.