V roku 1860 založil Louis Ulysse Chopard svoju spoločnosť L.U.C  v malej dedinke Sonvilier, ktorá sa špecializovala na inovatívne presné hodinky so zložitou výzdobou. Sonvilier je typická poľnohospodárska dedina vo švajčiarskej časti pohoria Jura s bohatým dedičstvom hodinárstva. Neexistujú síce žiadne záznamy o produkcii v prvých rokov, ale vieme, že odvtedy vyrába hodinky, ktoré spĺňajú najvyššie štandardy kvality a presnosti. Prvé hodinky značky Chopard, ktoré poznáme, sú hrubé vreckové hodinky s podpisom Chopard a Sonviller.

Od začiatku 20. storočia začali tradiční domáci hodinári postupne zanikať v dôsledku priemyselnej revolúcie. Ambiciózny zakladateľ spoločnosti preto začal v roku 1912 hľadať nových zákazníkov. So svojimi hodinkami bezpečne uloženými v batožine sa Louis-Ulysse Chopard odvážil cestovať po Poľsku, Ukrajine, pobaltských štátoch a nakoniec prišiel do Ruska, kde svojimi hodinkami ohromil dvor cára Mikuláša II. Po smrti Louis-Ulysse v roku 1915 prevzal spoločnosť jeho syn Paul-Louis a vnuk Paul-André. Pokračovali vo výrobe elegantných vreckových chronometrov a dámskych náramkových hodiniek. Art Deco sa stalo najnovšou módou dvadsiatych rokov minulého storočia a Chopard  sa rýchlo prispôsobil tomuto najnovšiemu štýlu. Keďže sa podnik rozšíril, firma sa v roku 1937 presťahovala do Ženevy – hlavného mesta hodinárov.

Paul-André Chopard musel v roku 1963 čeliť ťažkému rozhodnutiu – nemohol nájsť nástupcu pre svoju spoločnosť, keďže žiadny z jeho synov sa o túto príležitosť nezaujímal. Počas tejto doby sa stretol s Karlom Scheufelem, ktorý bol potomkom dynastie tradičných hodinárov a klenotníkov z nemeckého Pforzheimu. Rozhodol sa predať firmu Scheufelemu, ktorý súhlasil s pokračovaním bohatej tradície rodiny Chopardovcov.

Po hodinkách Chopard je neustále veľký dopyt a mnoho modelov je populárnych medzi vplyvnými jednotlivcami a celebritami. Hodinky Chopard sa objavili na červených kobercoch a VIP salónoch po celom svete. Napríklad aj herci Javier Bardem a Colin Firth sa objavili s týmito hodinkami.