História značiek – Louis Moinet

Značky

Louis Moinet bol jedným z najväčších hodinárov – jeho vynaliezavosť, vášeň a ochota odovzdať svoju múdrosť znamená, že jeho prínos v oblasti hodinárstva je nemerateľný.

Prvý  „compteur de tierces “  čo možno preložiť ako „tretinové počítadlo“,  respektíve hodinky s komplikáciou, ktorú dnes poznáme pod výrazom chronograf boli vyrobené francúzskym hodinárom Louisom Moinetom v rokoch 1815 až 1816. Louis Moinet navrhol tento chronograf pre vlastnú potrebu. Chronograf, ktorý zostrojil disponoval vysokofrekvenčným strojčekom fungujúcim na frekvencii 30 Hz, teda 216 000 kmitov za hodinu, čo bolo neslýchané nielen v dobe uvedenia, ale podobne vysoká frekvencia nebude u hodiniek štandardom ani za ďalších sto rokov.

Louis Moinet je dnes samostatná značka, ktorá má sídlo vo Švajčiarsku v meste Saint-Blaise a ktorá sa špecializuje na tvorbu špičkových hodiniek, pri ktorých výrobe často pracuje s exotickými materiálmi a inovatívnou technológiou. Pre generálneho a tvorivého riaditeľa Jeana-Marie Schallera je prioritou značky oživiť meno a dedičstvo Louisa Moineta a spájať ho s vzrušujúcimi možnosťami, ktoré ponúka dnešná technológia. Všetky hodinky Louis Moinet sú buď exkluzívnymi limitovanými edíciami alebo jedinečnými kusmi. Jedinečnosť, kreativita, umenie, dizajn a exkluzivita sú srdcom tvorcov značky Louis Moinet. Ďalšou charakteristickou črtou značky Louis Moinet je použitie extrémne zriedkavých materiálov, ako je tropické skamenené palmové drevo a dinosauria kosť, alebo nádherné meteority z Mesiaca alebo Marsu.

Medzi majiteľov originálnych kúskov značky Louis Moinet patrili Napoleon; Cár Alexander I; anglický kráľ George IV; Maršal Murat, kráľ Neapolu; a americkí prezidenti Thomas Jefferson a James Monroe. Značka má samozrejme svojich prestížnych klientov aj v súčasnosti, medzi inými aj kráľa Malajzie a množstvo dnešných celebrít.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *