História značiek – Cartier

Značky

Značka Cartier je jedným z najznámejších klenotníkov na svete. Ale okrem nádherných šperkov a vynikajúcich doplnkov, sa stal aj výrobcom kvalitných hodiniek. Dokonalé šperky a hodinky, nezameniteľné s konkurenciou, sú dnes známe a žiadané po celom svete. Nosili ich a nosia ich nielen celebrity, ale i členovia kráľovských rodín.

V Paríži v roku 1847 Louis-Francois Cartier prevzal šperkársku dielňu svojho majstra a položil tak základ pre spoločnosť známu svojím remeselným umením, najvyššou kvalitou, jedinečným štýlom a samozrejme nenahraditeľným luxusom. Od vtedy talent a remeselná zručnosť Louisa-Francoisa Cartiera spôsobila značný rozruch. Medzi prvých známych priaznivcov značky patrila princezná Mathilde – sesternica Napoleona III. Ďalšou vplyvnou osobnosťou a významným klientom bola francúzska cisárovná Eugénia. Avšak rastúci úspech Cartiera si vzal svoju daň a bolo nevyhnutné rozšírenie spoločnosti a následne rozšíril svoj sortiment tak, aby zahŕňal aj kvalitné vlastné luxusné hodinky.

Na začiatku histórie hodiniek Cartier stojí obyčajný priateľský rozhovor Louisa Cartiera s brazílskym pilotom Albertom Santos-Dumontom, ktorý sa mu posťažoval, aké nepraktické sú vreckové hodinky pri lietaní. Louis teda navrhol ploché hodinky so štvorcovým ciferníkom a koženým remienkom s prackou. A tak vznikli tzv. „Santosky“ – prvé náramkové pánske hodinky. Nezabudnuteľnými sa stali napríklad  aj „Zázračné hodiny“ s priehľadným ciferníkom, v ktorom nie je vidieť nič okrem ručičiek, dokonca ani hodinový strojček. Modely z roku 1912 „Baignoire“ a „Tortue“ alebo tiež veľmi úspešný model „Tank“ predstavený v roku 1917 nájdete v predaji dodnes v mnohých variantoch.

Model „Tank“ sú hodinky, ktoré sa predávajú už sto rokov. V dobe keď sa tieto hodinky objavili po prvý raz išlo o niečo úplne nového a takmer až drzého, pretože absolútne búrali konvencie a tradície. Nosil ich aj Alain Delon, Andy Warhol, vojvoda z Windsoru alebo Madonna.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *