História značiek – Montblanc

Značky

Výber hodiniek môže byť oveľa zložitejší, ako sa na prvýkrát zdá. Koniec koncov, je to doplnok, ktorý budete pravdepodobne nosiť po celé desaťročia, nehovoriac o drahej investícii. Toto všetko môžu byť synonymá pre hodinky značky Montblanc.

 

Aj keď je nemecká značka Montblanc celosvetovo známa pre plniace perá, je tiež výrobcom luxusných hodiniek. Montblanc vyrábal písacie potreby v Hamburgu už od roku 1906, kedy obchodník s papiermi Claus-Johannes Voss, bankár Alfred Nehemias a inžinier August Eberstein položiť základy pre budúcu medzinárodne úspešnú spoločnosť. Ich charakteristické živicové perá sú okamžite rozpoznateľné a sú nevyhnutným a prestížnym doplnkom viac ako storočie. Spoločnosť dostala v roku 1913 svoje meno podľa najvyššieho vrcholu v Európe, Montblanc, a ten je aj v jej logu. Biela hviezda na čiernom pozadí je odrazom zasneženého vrcholu Montblancu, a stala sa tak známym symbolom vo svete luxusných značiek.

Hodinky Montblanc – z ktorých prvý kus uzrel svetlo sveta v roku 1997 – si podobne ako písacie potreby vytvorili renomé vysokej kvality a spracovania. Prvý model hodiniek s názvom Montblanc Meisterstuck, prichádza na trh dlhú dobu od predstavenia svojho slávneho ekvivalentu – pera Meisterstuck. Po uvedení prvých hodiniek musel generálny riaditeľ spoločnosti Montblanc Norbert Platt čeliť kritike a tlaku. Platt si udržal pokojnú tvár pri sarkastických otázkach typu ,,Kde ich naplníte atramentom?“ Ako sa ukázalo neskôr, prvá kolekcia hodiniek Montblanc s dizajnovými známkami populárneho pera Montblanc Meisterstuck získala nesmiernu popularitu. Hodinky Montblanc Meisterstuck boli pre majiteľov spoločnosti úspechom, ktorý odštartoval ich plnohodnotnú výrobu. Mnohé z dnešných hodiniek Montblanc boli vytvorené a navrhnuté vo švajčiarskej dedine Le Locle v pohorí Jura, v ktorej sa vyrábajú hodinky od roku 1705, dávno pred debutom prvých hodiniek Montblanc.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *