Spoločnosť Casio pôvodne vyrábala kancelárske zariadenia a kalkulačky. Bola založená v roku 1946 Tadaom Kashiom, ktorý študoval na univerzite vo Wasede v Tokiu. Aj cez to všetko je ale zaujímavé vedieť, že prvým produktom firmy bol tzv. prsteň na cigarety. Vďaka nemu mal jeho nositeľ aj pri fajčení obe ruky voľné. Spoločnosť Casio v  roku 1957 spustila výrobu elektronickej kalkulačky. Odvtedy sa stala expertom na tomto trhu a rástla exponenciálne.

V čase najväčšieho rozmachu firmy prišli tiež k slovu prvé hodinky riadené kryštálom kremeňa. CASIO bolo aj prvým výrobcom, ktorého hodinky ukazovali čas v rôznych časových zónach, teploty, atmosférický tlak, a dokonca disponovali aj výškomerom. To bola naozaj unikátna kombinácia funkcií. Prvý úspech firmy, ktorý sa potom dostavil na trhu s hodinkami, a ktorý preukázal, že CASIO sa dokáže presadiť aj na inom trhu, ako na trhu s kalkulačkami, priniesli hodinky „Casiotron“ z roku 1974. Tieto hodinky zobrazovali presné minúty, hodiny a sekundy spolu s dátumom a dňom, a to všetko na malej LCD obrazovke. Bolo to prvé hodinky na svete s digitálnym automatickým kalendárom. Spoločným princípom hodiniek značky Casio bolo, že boli všetky elektronické a cenovo dostupné.

V roku 1983 po dvoch stovkách prototypov uzreli svetlo sveta prvé nárazuvzdorné hodinky „G-Shock“ – model DW-500C. „G-Shock“ sú maximálne tvrdé hodinky, pričom pri ich vývoji dbali na to, aby vytvorili hodinky, ktoré sa nikdy nerozbijú. V čase, kedy sa všeobecne verilo, že hodinky sú krehké predmety, vývoj „G-Shocku“ predstavoval naozaj veľký prevrat v hodinárstve. Dnes sú hodinky Casio „G-Shock „populárne po celom svete a nosia ich hviezdy ako Kayne West. Linka Casio G-Shock sa rozrástla tak, aby zahŕňala desiatky štýlov, farieb a veľkostí a dokonca niekoľko limitovaných edícií.

Dnes je Casio jedným z najväčších japonských elektronických gigantov so sídlom v Tokiu a továrňami v celom Japonsku, ktoré okrem hodiniek vyrábajú kalkulačky, počítače, kamery a inú elektroniku.