Keďže sa pomaly, ale isto zvyšujú teploty a spolu s nimi zároveň začínajú problémy s koženými remienkami hodiniek. Teplo a pot určite nepomáhajú koženým remienkom, ale starostlivosť a čistenie ich vôbec nie je zložité.

Každodenná starostlivosť je dôležitá pre udržanie remienka v dobrom stave. Neustále nosenie hodiniek s koženým remienkom ho vystavuje pôsobeniu potu, soli, špine. To sa môže skončiť nepríjemným zápachom, alebo poškodením, ktoré sa už nebude dať napraviť.

Našťastie je tu pár spôsobov ako efektívne predĺžiť životnosť koženého remienka hodiniek. Medzi nimi je napríklad unikať kontaktu koženého remienka s vodou, alebo si dávať na noc hodinky z ruky dole, čo množstvo ľudí nerobí. Dobré je tiež uistiť sa, či naše hodinky majú kvalitný kožený remienok.

Raz za čas je potrebné koženému remienku poskytnúť komplexnú starostlivosť a pretrieť handričkou z mikrovlákna, ktorá absorbuje vlhkosť a zotrie nahromadené nečistoty. Toto je absolútne minimum, ktoré treba poskytnúť koženému remienku. Prvým znakom, že je potrebné urobiť niečo viac je nepríjemný zápach a viditeľné nečistoty na vnútornej strane koženého remienku. Našťastie existuje jednoduchý spôsob, ako predísť, alebo odstrániť tieto nepríjemnosti.

Pripravte si doma čistiacu pastu na kožený remienok hodiniek. Zoberte si jednu čajovú lyžičku vody a jednu lyžičku sódy bikarbóny. Tento prípravok aplikujte na obe strany koženého remienka a nechajte absorbovať jednu hodinu. Potom pomocou handričky odstráňte prebytočnú pastu a nechajte ju zaschnúť.  Neskôr kožený remienok vyleštite. Nečistota aj nepríjemný zápach zmiznú a kožený remienok bude ako nový.