Spoločnosť Bremont Watch bola založená v Henley-On-Thames, vo Veľkej Británii v roku 2002 bratmi Nickom a Giles Englishovými s úprimnou láskou k modernému inžinierstvu a starodávnemu letectvu. Názov Bremont – je francúzskeho pôvodu – pochádza z priezviska farmára, ktorý zachránil bratov a ich dvojplošník z tridsiatych rokov po núdzovom pristátí na jeho pozemku koncom 90. rokov (ukázalo sa, že starší pán Bremont bol vojnový pilot ). Vďační za jeho pohostinnosť a ochotu, bratia pomenovali svoju začínajúcu spoločnosť na jeho počesť.

Veľká časť inšpirácie pri ich spoločnom úsilí vyvíjať svoju vlastnú značku hodiniek prišla od ich zosnulého otca, ktorého im pán Bremont pripomínal. Ich otec bol milovníkom všetkých mechanických vecí. Trávil svoj voľný čas opravovaním a rozoberaním starých hodín, áut, lodí a lietadiel – záľuba, ktorá silne ovplyvnila oboch bratov, a taktiež ich schopnosť rozumieť mechanickým zariadeniam. Otec bratov Englishových tragicky zahynul ako pilot pri cvičení na leteckú show. Táto nehoda, tiež vážne zranila Nicka. O sedem rokov neskôr, Nick a Giles opustili svoju kariéru vo finančnom sektore a snažili sa o formovanie vlastnej značky Bremont, na pamiatku ich otca.

V roku 2007 Bremont spustil svoju prvú zbierku hodiniek po celých piatich rokoch výskumu a vývoja. Nick a Giles získali odborné zaškolenie od inžinierov a hodinárov z Anglicka, Švajčiarska a zo zahraničia, aby rozvíjali a pomáhali realizovať svoju víziu zbierky hodiniek pomocou špičkových komponentov a unikátneho dizajnu.

Keďže obaja bratia mali záľubu v letectve, tak sa aj pri výrobe hodiniek zamerali na produkciu výnimočne odolných chronometrov vhodných pre vojenské letectvo. Mnohé zo série hodiniek spoločnosti sú k dispozícii len vybraným skupinám pilotov, napríklad pre špecifické eskardy. Hodinky Bremont sa snažia prispôsobiť vyberanému vkusu a životnému štýlu odvážnych jedincov: pilotov, námorníkov a prieskumníkov.