Prvé hodinky Casio so systémom Wear OS od Google budú čoskoro dostupné na trhu. Pred pár dňami Casio ohlásilo spustenie novej inovačnej série multifunkčných hodiniek G-Shock PRO a medzi nimi smartwatche Casio G-Shock GSW-H1000, ktoré už onedlho budú uvedené na trh. Pozrieme sa na tieto hodinky bližšie.

Casio G-Shock GSW-H1000 sú prvými hodinkami, ktoré boli vybavené systémom Wear OS, ktorý bol vytvorený spoločnosťou Google. Čo to znamená? Je to veľmi dôležitý systém, ktorý poznajú používatelia systému Android, hodinkám G-Shock GSW-H1000 umožní aplikáciou Google Assistant ovládať hodinky, vyhľadávať informácie, alebo nakupovať podľa hlasových pokynov.

https://www.youtube.com/watch?v=DIJWiKVgKvI&feature=emb_title

Vďaka Wear OS budú mať hodinky prístup k aplikácii Google Pay, ktorá umožňuje bezkontaktné a internetové platby, tiež budú môcť používatelia G-Shock GSW-H1000 využívať funkciu Google Fit, ktorá dokáže zistiť fyzickú aktivitu. Okrem toho budete môcť využívať aj funkciu Google Play umožňujúcu stiahnutie a inštaláciu zaujímavých funkcií.

Smartwatch Casio G-Shock GSW-H1000 je vyrobený s mysľou o športovcoch. Je vybavený funkciami, ktoré umožňujú podrobne sledovať športové výkony, vplyv fyzickej námahy na náš organizmus. Medzi tieto funkcie patrí pulzmeter, počítadlo spálených kalórií, plánovač tréningov, sledovanie každého aj najmenšieho pohybu zápästia, počítadlo krokov, štatistika údajov z tréningov a mnoho iných. Okrem štandardných funkcií ako je Bluetooth, alebo nabíjanie pomocou USB, hodinky obsahuju aj niekoľko pokročilých možností. Jedna z nich je aj technologicky pokročilé GPS, ktoré určí našu lokalizáciu a okrem toho zistí aj rýchlosť pohybu a prekonanú vzdialenosť.


Smartwatch Casio G-Shock GSW-H1000 má tiež funkcie, ktoré sú vhodné na vysokohorské túry ako napríklad kompas, lokalizátor, meranie  barometrického tlaku a výšky, určenie kedy zapadá a vychádza slnko. Dodatočne má aj ochranné funkcie ako vodotesnosť do 200 metrov.

Casio G-Shock GSW-H1000 bude dostupný v troch farebných možnostiach: červeno-čiernej, tmavo-červenej a čierno-modrej. Na japonskom trhu majú premiéru stanovenú na 15.05.2021, žiaľ premiéra v Európe nebola ešte stanovená.