Leto sa blíži a s ním aj vlna teplôt, ktoré budú vyššie ako 30 stupňov. Čo s tým majú spoločné hodinky?

Každý majiteľ hodiniek chce aby mu tie jeho vydržali čo najdlhšie. Dôležitým pravidlom pri vysokej teplote je nenechávať hodinky v aute. Všetci vieme, že v aute nesmieme nechávať zvieratá a malé deti. Hodinky tiež nemôžu zostávať v aute pri vysokej teplote. Vysoká teplota môže spôsobiť poruchu časomeru, poškodenie batérie, poškodenie mechanizmu zriedením mazív, ktoré stratia pôsobením tepla svoje vlastnosti. Rovnaký problém môžu mať aj hodinky, ktoré ležia na okennom parapete na slnku alebo v silne vykurovanej miestnosti, kde teplota presahuje 40 stupňov Celzia. Prvým príznakom príliš vysokej teploty bude, že hodinky budú oneskorené.

Na pláži to bude vyzerať podobne. Ak je teplota na slnku pre človeka takmer neznesiteľná, verte nám, že aj hodinky sú v nebezpečenstve.

Podobne si treba dávať pozor aj pri vodotesných hodinkách, keď sú dlho vystavené slnku a náhle sa s nimi pôjdete schladiť do vody, je viac ako pravdepodobné, že Vaše hodinky budú poškodené. Hodinky nie je vhodné nosiť ani zo sauny do sprchy.

V prípade ak sa Vám pri nedodržaní vyššie spomenutých odporúčaní začnú zaparovať hodinky na skle zvnútra, potrebné je navštíviť odborníkov v hodinárstve, alebo v servise hodiniek.