Ide o jednu z najznámejších značiek z rodiny Swiss Made. Adriatica to je značka, ktorú netreba predstavovať. Každý, kto sa niekedy zaujímal o kvalitné hodinky, o tejto značke už počul.

História tejto značky sa začína už na začiatku 20. storočia, hoci niektoré hodinárske legendy hovoria ešte o niečo skôr. Takmer storočnú históriu dnes možno vidieť v mnohých tradičných hodinkách značky Adriatica.

Spoločnosť bola založená v roku 1931 a jej história úzko súvisí so Swiss Watch Factory. Tieto švajčiarske hodinky si rýchlo začali získavať obľubu medzi zákazníkmi a rozvoj firmy sa zastavil až vypuknutím druhej svetovej vojny. Odkaz značky sa však nestratil.
Prelom nastal začiatkom 60. rokov, keď sa spoločnosť presťahovala do města Biel a Bazileja vo Švajčiarsku.
Pre značku to bol nový nádych, roztiahnutie jej krídel a impulz pre rozvoj. Dizajnéri začali navrhovať modernejšie kolekcie (vrátane slávneho majstra sveta Adriatica), hoci to boli stále hodinky pevne zakorenené v histórii.

Dnes je Adriatica jedným zo švajčiarskych magnátov v hodinárskom priemysle. Od decembra 2006 je Adriatica členom federácie švajčiarskeho hodinárskeho priemyslu, čo umožňuje používanie značky Swiss Made. Je to certifikát, ktorý potvrdzuje, že zákazník dostáva produkt najvyššej kvality.
Nový areál, do ktorého sa spoločnosť presťahovala, bol ďalším míľnikom v jej histórii. Dnes značka Adriatica ponúka okrem známych „klasík“ aj šperky, módne a športové hodinky. To všetko pre naplnenie očakávaní zákazníkov z celého sveta