Históriu a krátke predstavenie značky TAG Heuer sme vám opísali tu. Teraz vám v skratke predstavíme nové hodinky od tejto legendárnej značky.

Pre TAG Heuer je rok 2023 rokom osláv, kreatívnych inovácií a predvádzania mechanického know-how, ktoré sa zdokonaľovalo od roku 1860, keď si mladý Edouard Heuer otvoril hodinárstvo. V roku 1963 sa spoločnosť preslávila novými hodinkami inšpirovanými motoristickými pretekmi, ktoré navrhol Jack Heuer a pomenovali ich Carrera. O 60 rokov neskôr sa táto legenda, ktorá prešla v priebehu svojej kariéry mnohými, no napriek tomu ľahkými zmenami, naďalej podpisuje na hodinárskom svete, okrem iného aj hypnotizujúcim kúskom, Carrera Chronograph Tourbillon.

 

Majestátny regulátor, sa pohybuje na 6. hodine, nastavený na rytmus kalibru TH20-09. Tento 4hz samonavíjací strojček, ktorý využíva certifikáciu chronometra vydanú COSC, poskytuje dôležitú 65-hodinovú rezervu energie. Presne meria aktuálne hodiny a minúty, uvedené v strede, a chronograf zobrazuje, t. j. oranžovo-červená lakovaná centrálna sekundová ručička a azúrové minútové a hodinové totalizéry umiestnené na 3. a 9. hodine. S cieľom poskytnúť ničím nerušený pohľad na modrý design hodiniek Carrera Chronograph Tourbillon a funkcie, ktoré predstavuje, je zakrivené zafírové sklíčko v tvare sklenenej skrinky priamo vložené do puzdra, prekryté cez prírubu. Pomáha tiež zvýrazniť reliéfy, vďaka čomu je drobná stopa vpísaná bielou a červenou farbou čitateľnejšia a umožňuje upustiť od rámu. Oceľové puzdro hodiniek značky TAG Heuer s priemerom 42 mm sa nosí na modrom remienku z teľacej kože uzavretom skladacou sponou vyrobenou z rovnakého kovu.