Pamätáte si svoj prvý pracovný pohovor? Mali ste stres? Niečo podobné ako stres pred nejakou skúškou? Jedna vec je pripraviť sa na rozhovor, no vzhľad je rovnako dôležitý a niekedy aj dôležitejší. Aké hodinky teda budú vhodné na pracovný pohovor? Dnes si rozoberieme aké hodinky sú vhodné na pracovný pohovor pre mužov.

Príprava na pracovný pohovor je veľmi dôležitá, aby ste zvýšili svoje šance na získanie práce. Zamyslite sa nad svojimi silnými stránkami, schopnosťami a skúsenosťami, ktoré môžu byť užitočné na pozícii, o ktorú sa uchádzate. Prečo chcete pracovať práve v tejto spoločnosti? Aké sú vaše silné a slabé stránky, čo vás motivuje? Viete, ako odpovedať na takéto otázky? Vytvorte si v hlave scenár a pripravte sa (samozrejme v rámci možností) na rôzne otázky personalistov.

No a outfit. Vyberte si vhodné oblečenie, ktoré zodpovedá kultúre spoločnosti a pozícii, o ktorú sa uchádzate. Musíte sa na pracovný pohovor obliecť „formálne“, alebo stačí smart casual? A dôležitá otázka aké si vybrať hodinky? Zlaté a lesklé? Nevýrazné a skromné farby? Alebo je to možno úplne jedno? Ako by mali vyzerať hodinky na pracovnom pohovore? 

Pánske hodinky – univerzálne, klasicky elegantné, alebo možno ležérne a športové? Aké si dať na pracovný pohovor? Univerzálne hodinky majú takú výhodu, že s nimi len ťažko urobíte „prešľap“.

Ako teda vyzerajú také univerzálne pánske hodinky? Univerzálne pánske hodinky by mali mať klasický dizajn, univerzálne farby, správnu veľkosť.  Jednoduchosť, minimalizmus, skromnosť. Takétohodinky sa hodia na pracovný pohovor na mnohých rôznych miestach, bez ohľadu na firemný dress code. A ak viete, že si môžete dovoliť trochu viac voľnosti, vyberte si skôr každodenný model – taký, ktorý sa vám bude hodiť tak na pracovný pohovor, ale aj na večer do kina či do reštaurácie.