Už sme vám pred pár dňami načrtli, že budeme postupne vydávať články ako rozpoznať originál od repliky všeobecne. V tomto článku sa budeme venovať hodinkám značky Tudor. Bohatú históriu tejto značky sme si opísali už v minulosti.  V nasledujúcich riadkoch si opíšeme ako rozpoznať originál hodinky Tudor od replík hodiniek Tudor.

Rozdiel medzi replikou a originálom hodiniek Tudor spoznáte podľa nápisov na ciferníku. Fake hodinky majú vždy nesprávne umiestnené nápisy, ktoré často vyzerajú príliš hrubé alebo príliš tenké. Na druhej strane, originálne hodinky Tudor majú svoj text na ciferníku vždy v správnej hrúbke.

Ďalším faktorom sú ručičky. Replika hodiniek má inú povrchovú úpravu, ktorá vykazuje nižšiu výrobnú kvalitu a konzistenciu. Ručičky repliky (hodinová, minútová a sekundová ručička) vyzerajú odlišne aj medzi nimi.

Nasledujúci dôležitý prvok je symbol na korunke značky Tudor ruža.

Na replike je ruža príliš ostrá. Falošná ruža je príliš detailná, a preto je príliš nepriehľadná. Originálne hodinky Tudor majú ružu menej ostrú, pretože sú menej nápadné a menej okázalé.

U repliky hodiniek Tudor sa bude korunka s najväčšou pravdepodobnosťou otáčať ťažšie. 

Nezabudnite, že korunka originálu hodiniek Tudor sa musí otáčať hladko, bez veľkého úsilia.

Nasledujúcim dôležitým prvkom je zadná strana hodiniek Tudor.

Na remienku hodiniek Tudor je tiež pár prvkov, podľa ktorých môžeme zistiť či máme originál, alebo repliku. Spona na remienku je v prípade originálu menšia.

Repliky, alebo fake hodinky majú príliš málo viditeľný „GAS ESCAPE VALVE“. Rovnaký text je príliš hrubý v porovnaní s textom originálnych hodiniek. Keď už hovoríme o originále, môžete si všimnúť, ako má text „GAS ESCAPE VALVE“ viditeľnejší a tiež tenší ako fake hodinky.